Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Wypadek w Stupsku, ciężko ranny motocyklista. Policja ostrzega

2024-03-13 13:08:50 (ost. akt: 2024-03-13 13:15:12)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym ciężko ranny został 58-letni motocyklista. Do wypadku doszło na drodze W 615 w Stupsku. Kierujący hondą, podczas wyprzedzania kilku pojazdów, zderzył się z ciągnikiem rolniczym.

Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący motocyklem, 58-letni mławianin, jadąc ul. Sienkiewicza w Stupsku, w kierunku Mławy, podczas wyprzedzania kilku pojazdów, zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Kierowca ciągnika, 25-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, jechał w tym samym kierunku. Chwilę przed zderzeniem, skręcił w lewo, nie ustępując pierwszeństwa motocykliście. Motocyklista uderzył w przednie koło ciągnika, następnie wpadł na chodnik, uderzając w ogrodzenie prywatnej posesji, przy ul. Reja. W wyniku wypadku kierowca motocykla doznał licznych obrażeń ciała, został przewieziony do szpitala w Mławie. Trwają szczegółowe ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.
https://m.wm.pl/2024/03/orig/287-174928-1119890.jpg
Policja ostrzega – bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Od tego, czy będziemy przestrzegać ograniczeń prędkości, wykonywać manewry z zachowaniem ostrożności, szanować na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego, kierować się rozsądkiem i odpowiedzialnością za siebie i innych. Chwila brawury może kosztować Twoje życie lub zupełnie przypadkowej osoby.
https://m.wm.pl/2024/03/orig/287-174930-1119891.jpg
Jedziesz samochodem i zapomniałeś, że auto wyposażone jest w lusterka i kierunkowskazy? Wykonując niesygnalizowany manewr, nie upewniając się o bezpieczeństwie, możesz zajechać drogę motocykliście i doprowadzić do tragedii.

Kierujesz motocyklem i uważasz, że ograniczenia prędkości Ciebie nie dotyczą? Mandat, punkty karne i utrata prawa jazdy to najłagodniejsze, co może Ciebie spotkać w takiej sytuacji. Twoja brawura może doprowadzić do tragedii. Nie ryzykuj własnym zdrowiem i życiem oraz zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego.

Nikt nie jest na drodze sam. Każdy, na równych zasadach, ma prawo korzystać z drogi i na równych zasadach ma dbać o bezpieczeństwo.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB