Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Mławscy kryminalni zabezpieczyli linię produkcyjną papierosów oraz wyroby tytoniowe warte ponad milion złotych

2024-03-09 11:45:51 (ost. akt: 2024-03-09 11:47:38)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Mławscy kryminalni, wspólnie z prokuraturą, realizując działania zaplanowane na terenie powiatu mławskiego oraz kraju, ujawnili i zabezpieczyli linię produkcyjną papierosów, kilka specjalistycznych maszyn oraz wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych, warte na rynku ponad milion złotych. Do tej pory zatrzymano trzy osoby.

Policjanci z mławskiego wydziału kryminalnego, we współpracy z prokuraturą, namierzyli i zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. Fabryka znajdowała się w budynku gospodarczym, na trenie prywatnej posesji w gminie Strzegowo.

Policjanci zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną, która zaopatrywała rynek w nielegalny tytoń. Kryminalni zabezpieczyli gotowe wyroby tytoniowe, których wartość szacuje się na ponad milion złotych. Cześć towaru była spakowana w pudełka, opatrzone logo popularnych marek lub luzem w kartony. Papierosy przygotowywane były do transportu. Na terenie posesji stały dwa busy, gotowe do załadunku.

W sumie policjanci zabezpieczyli 1 136 840 sztuk papierosów. Podczas policyjnej akcji zatrzymano trzy osoby, 55-letniego mieszkańca Pabianic, 63-letniego mieszkańca pow. łaskiego oraz 55-letniego obywatela Armenii. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty wytwarzania i przechowywania wyrobów tytoniowych. Trwa postępowanie.

Mławscy kryminalni, realizując dalsze czynności, na terenie prywatnej posesji w gminie Uniejów (woj. łódzkie), odnaleźli i zabezpieczyli kolejne, specjalistyczne maszyny do produkcji i pakowania papierosów, półprodukty oraz wyroby tytoniowe, spakowane w pudełka i opatrzone logo znanej marki w ilości ponad 570 gotowych do sprzedaży paczek papierosów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

asp. szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB