Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Grupa SPEED zatrzymała kolejnych piratów drogowych. Miejsca kontroli wskazali użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

2024-03-08 08:10:00 (ost. akt: 2024-03-07 21:05:00)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Zgodnie z zapowiedziami, patrole mławskiej grupy SPEED, w swoim szczególnym nadzorze mają miejsca, wskazane przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, którzy zgłosili problem przekraczania dozwolonej prędkości. W takich właśnie miejscach, na terenie gmin Dzierzgowo i Strzegowo, prawo jazdy stracili kolejni, zatrzymani piraci drogowi.

Sułkowo Polne (gm. Strzegowo) , to miejsce systematycznych kontroli, prowadzonych przez patrole SPEED. Pomimo wcześniejszych informacji o kontrolach w tym miejscu, nadal nie brakuje kierowców, dla których znak informacyjny D-42 „obszar zabudowany”, niewiele znaczy. Oto przykład - kierujący skodą, 34-letni mieszkaniec Ciechanowa, jechał przez miejscowość z prędkością 101 km/h. Okazało się, że mężczyzna, w ciągu ostatnich dwóch lat, był już karany za takie samo wykroczenie. W związku z tym został ukarany mandatem, w warunkach recydywy, a zatem 3000 zł i 13 punktów karnych. Kierujący stracił uprawnienia do kierowani w 12 kategoriach.
https://m.wm.pl/2024/03/orig/287-174469-1117092.jpg
Prawo jazdy stracili kolejni piraci drogowi. W Mdzewie, patrol SPEED zatrzymał do kontroli 51-letnią mieszkankę pow. żuromińskiego. Kierująca mazdą, jechała w terenie zabudowanym, z prędkością 103 km/h. Została ukarana mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

Podczas nadzoru, prowadzonego w Dzierzgowie, patrol zatrzymał kierującego fordem, 44-letniego mieszkańca pow. mławskiego. Mężczyzna jechał z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.

Nadmierna prędkość, to jedna z głównych przyczyny niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Droga w terenie zabudowanym to nie tor wyścigowy. Pamiętajmy, by stosować się do ograniczeń prędkości i obowiązujących przepisów. Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas.

Zachęcamy także do zgłaszania problemów, dotyczących zagrożeń bezpieczeństwa, za pomocą bezpłatnej i prostej w obsłudze aplikacji KMZB.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB