Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący bez uprawnień

2024-02-27 15:32:04 (ost. akt: 2024-02-27 15:56:12)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Nietrzeźwi kierowcy na drodze, to śmiertelne zagrożenie. W walce z tym zagrożeniem coraz częściej pomagają przypadkowi świadkowie. Tuż przed weekendem, przypadkowy świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę forda, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Stupsk. Inny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego, na ul. Wyspiańskiego w Mławie.

Kierowca, jadący droga W 615, zauważył kierującego fordem, który wyraźnie nie panował nad pojazdem. Udało mu się go wyprzedzić i uniemożliwić dalszą jazdę. Po zatrzymaniu podejrzanego kierowcy, świadek natychmiast powiadomił policję.
W trakcie policyjnej interwencji, okazało się, że kierujący fordem, 56-letni mieszkaniec Ostródy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W rozmowie z policjantami oświadczył, że prawo jazdy stracił dawno temu. Jego samochód został odholowany, a nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, w samo południe, na ul. Wyspiańskiego w Mławie, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego volkswagenem. 36-letni mławianin miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Jak się okazało, prawo jazdy stracił na początku lutego, za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Policja apeluje – Twoja reakcja ma ogromne znaczenie w walce z nietrzeźwymi za kierownicą. Jeśli widzisz podejrzanego kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, niezwłocznie powiadom policję - numer alarmowy 112.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB