Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Wypadek na przejściu dla pieszych, ranna 45-letnia kobieta

2024-02-19 13:24:22 (ost. akt: 2024-02-19 13:29:06)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Wczoraj rano, w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 7 z ul. Warszawską w Mławie, doszło do potrącenia pieszej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący kią nie ustąpił pierwszeństwa schodzącej z przejścia kobiecie. 45-letnia obywatelka Ukrainy, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Mławie.

Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, 74-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, jadąc ul. Warszawską od strony Ciechanowa, podczas skrętu w lewo, na drogę krajową nr 7, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, schodzącej z przejścia.

Podczas zdarzenia, na drodze z sygnalizacją świetlną, zarówno kierowca jak i piesza, mieli zielone światło. 45-letnia kobieta, z obrażeniami ciała, została przewieziona do szpitala w Mławie.

Kierowca był trzeźwy, piesza natomiast była pod wpływem alkoholu. Trwają dalsze, szczegółowe ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Policja przypomina - przejście dla pieszych to miejsce, w którym każdego uczestnika ruchu drogowego obowiązuje zasada zachowania szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Chwila nieuwagi może doprowadzić do wypadku.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB