Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

O inwestowaniu i podatkach w teorii oraz praktyce. Konferencja w Mławie

2024-02-16 15:59:57 (ost. akt: 2024-02-16 16:05:59)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Podziel się:

13 lutego w Miejskim Domu Kultury odbyła się konferencja pod nieco przewrotnym tytułem „Jak inwestować i nie płacić podatków?”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego i Radę Rozwoju Obszaru Gospodarczego Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w spotkaniu mogli wysłuchać trzech prelekcji poświęconych innowacjom, zmianom społecznym, pomysłom na biznes czy startupach.

O automatyzacji i robotyzacji, jako szansie na rozwój, opowiedział na przykładzie własnej spółki Krzysztof Kamiński, Prezes ALNEA, przewodniczący RROG W-MSSE. Maria Borzym, dyrektor Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego, członkini RROG W-MSEE mówiła o zarządzanej przez siebie jednostce, w kontekście instytucji wspierającej rozwój innowacyjnej gospodarki.
Konferencję zamknął Rafał Laskowski prezes Gatry Polska i członek RROG W-MSEE, który podzielił się swoimi doświadczeniami - osoby inwestującej i korzystającej z możliwości, jakie daje Polska Strefa Inwestycji.

Miejsce konferencji nie było przypadkowe. Przypomnijmy, że Mława należy do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a burmistrz Sławomir Kowalewski jest członkiem Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego.

UA/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB