Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Posługiwał się podrobionym prawem jazdy, żeby pracować w firmie kurierskiej. Dokument kupił przez Internet. Trafił do policyjnego aresztu

2024-02-12 09:00:00 (ost. akt: 2024-02-11 23:12:25)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

na terenie gminy Strzegowo, patrol grupy SPEED zatrzymał kierującego busem, który znaczenie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcą renault był 18-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli okazał policjantom ukraińskie prawo jazdy, które natychmiast wzbudziły podejrzenie policjantów. Oświadczył że kupił dokument przez Internet.

Młody kierowca z Ukrainy początkowo zapewniał interweniujących policjantów, że zdał egzamin w swoim kraju. Zapytany, skąd ma podrobiony dokument przyznał po chwili, że kupił prawo jazdy na jednym z portali sprzedażowych w Internecie, ponieważ chciał pracować jako kurier. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem, grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto został ukarany mandatami na łączną kwotę 1600 zł, za przekroczenie prędkości, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa i zły stan techniczny pojazdu. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny busa.

Zgodnie z Kodeksem karnym, art. 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB