Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Kierowcy zatrzymani przez grupę SPEED za jazdę pod prąd i przekraczanie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym

2024-02-09 16:00:00 (ost. akt: 2024-02-09 14:28:54)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

Policjanci z mławskiej grupy SPEED, każdego tygodnia zatrzymują kolejnych piratów drogowych, prowadząc kontrole na drogach całego powiatu mławskiego. Pod szczególnym nadzorem znajdują się miejsca, wskazane przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość to nie jedyny problem. Nie brakuje bowiem kierowców, dla których znaki drogowe nie mają większego znaczenia, podobnie jak obowiązujący kierunek ruchu.

Kilka dni temu, patrol grupy SPEED, zatrzymał na trasie S7 w pobliżu Mdzewa, kierującą volkswagenem 72-letnią mławiankę. Kobieta jechała w kierunku Warszawy, lewym pasem, pod prąd. Interweniujący patrol zatrzymał kierującą i poprowadził do najbliższego, bezpiecznego zjazdu z trasy. Jazdą pod prąd kierujaca mogła doprowadzić do tragedii. Policję zaalarmowali inni kierowcy. Mławianka została ukarana mandatem w wysokości 2000 zł i 15 punktami karnymi.

W Mławie, na ul. 18 Stycznia, interweniujący patrol grupy SPEED zatrzymał 24-letniego obywatela Mołdawii, kierującego renault. Mężczyzna zlekceważył znak B2 „zakaz wjazdu” i jechał ul. jednokierunkową pod prąd. Jak się okazało podczas kontroli, nie miał także uprawnień do kierowania. Jego samochód został odholowany na policyjny parking. Sprawa zostanie skierowana do sądu.
W poniedziałkowe przedpołudnie (05.02), mławska grupa SPEED zatrzymała dwóch piratów drogowych, w miejscach wskazanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas nadzoru, prowadzonego na drodze krajowej nr 7 w Wiśniewie, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego citroenem 33-letniego mieszkańca pow. mławskiego, który jechał z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi, stracił prawo jazdy.

Na ul. Mławskiej w Szreńsku, prawo jazdy stracił 36-letni mieszkaniec pow. cieszyńskiego. Jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.
Apelujemy do kierowców o rozsądek i ostrożność za kierownicą oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów i ograniczeń prędkości.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB