Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Pirat drogowy w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu. Uszkodził trzy zaparkowane samochody

2024-02-06 08:30:00 (ost. akt: 2024-02-05 23:09:36)

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

W sobotę, przed południem, na ul. Wymyślin w Mławie, kierujący oplem uszkodził trzy zaparkowane samochody, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Policję powiadomili świadkowie. Mężczyzna został zatrzymany przez interweniujący patrol ruchu drogowego, na terenie gminy Strzegowo. Miał ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, kierowca opla, jadąc ul. Wymyślin, w kierunku ul. Padlewskiego, uderzył w prawidłowo zaparkowanego forda, powodując poważne uszkodzenia tego pojazdu. W wyniku uderzenia, ford przesunął się, uderzając w inny, zaparkowany pojazd. Po tym zdarzeniu, sprawca gwałtownie ruszył, uderzając w zaparkowaną kię, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Świadkowie powiadomili policję. Interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał kierowcę opla na terenie gminy Strzegowo. Piratem drogowym okazał się 36-letni mławianin. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podejrzanemu grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Stracił prawo jazdy. Został także ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 10 punktami karnymi, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Trwają dalsze czynności.

Policja apeluje o informacje, dotyczące nietrzeźwych kierujących. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, podając lokalizację, numer rejestracyjny i markę pojazdu, którym porusza się podejrzany kierowca. Twoja reakcja ma ogromne znaczenie.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB