Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Kolejne oszustwo metodą „na policjanta CBŚ”. Senior z Mławy stracił 20 tysięcy złotych

2024-02-05 13:06:36 (ost. akt: 2024-02-05 13:11:49)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixaby

Podziel się:

Kolejny mławski senior padł ofiarą oszustów, posługujących się dobrze znaną metodą „na policjanta”. 86-letni mężczyzna był przekonany, że pomaga w zatrzymaniu przestępców, działających w jednym z lokalnych banków. Oszuści nakłonili go, by wrzucił swoje oszczędności do śmietnika.

Do zdarzenia doszło w piątek (02.02). Oszust, podający się za policjanta z wydziału przestępstw finansowych, w rozmowie telefonicznej, przekonał 86-letniego mławianina, że prowadzi działania operacyjne, w celu zatrzymania grupy oszustów, działających w banku, gdzie swoje konto ma senior. Polecił seniorowi, by wybrał oszczędności z konta i włożył je do śmietnika. Zapewnił, że pieniądze zostaną zwrócone mężczyźnie następnego dnia.

Senior wykonał polecenia oszusta. Wybrał 25 tysięcy zł z konta i wrzucił do wskazanego przez przestępcę śmietnika. Po pewnym czasie senior zorientował się, że padł ofiarą oszustów i natychmiast powiadomił prawdziwych policjantów. Podczas interwencji, policjanci odnaleźli 5 tysięcy, których przestępcy nie zdołali zabrać. Trwają dalsze czynności, postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Zasada ostrożności jest prosta – nigdy, pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy obcej osobie – bez względu na to jaka historia się z tym łączy.
Prawdziwi policjanci nigdy nie dzwonią do przypadkowych osób, angażując je w swoje działania. Nie proszą o przekazanie pieniędzy lub wypłatę pieniędzy z konta.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB