Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Potrącenie na ul. Działdowskiej w Mławie, ranna 29-letnia piesza. Policja apeluje o ostrożność

2024-01-31 12:38:52 (ost. akt: 2024-01-31 12:43:01)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Na ul. Działdowskiej w Mławie, doszło do potrącenia pieszej na przejściu. Kierowca opla nie dostosował prędkości do panujących warunków i nie zdołał zahamować na oblodzonej jedni. Ranna, 29-letnia mieszkanka pow. mławskiego, została przewieziona do szpitala. Policja apeluje do kierujących i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Chwila nieuwagi może doprowadzić do groźnego wypadku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący oplem 40-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc ul. Działdowską w kierunku ul. Nowej, zbliżając się do przejścia dla pieszych, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i nie zdołał zahamować na oblodzonej nawierzchni. Doszło do potrącenia przechodzącej przez przejście pieszej, kobieta upadła na maskę pojazdu na następnie na jezdnię.

Z obrażeniami ciała kobieta została przewieziona do szpitala w Mławie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Trwają dalsze czynności policji.

Policja ostrzega – rano i wieczorem, w wielu miejscach dochodzi do miejscowych oblodzeń jezdni. Droga hamowania na takiej nawierzchni znacznie się wydłuża a wykonywanie gwałtownych manewrów grozi utratą kontroli nad pojazdem. Zbliżając się do przejścia dla pieszych lub jadąc za innym pojazdem, należy zachować szczególną ostrożność, tak by w porę wykonać bezpieczny manewr. Chwila nieuwagi może doprowadzić do wypadku.

Pieszych także obowiązuje zasada zachowania szczególnej ostrożności oraz ograniczonego zaufania. Przechodząc przez przejście warto wziąć pod uwagę panujące warunki drogowe - ograniczoną widoczność, oblodzenia. Nawet jeśli mamy pierwszeństwo na przejściu, a kierowca pojazdu nie zauważy nas w porę i nie zdoła zahamować, cóż nam po pierwszeństwie. Zanim wejdziesz na przejście, upewnij się, czy jest to bezpieczne!

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB