Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem zakończył jazdę w rowie. Trafił do policyjnego aresztu

2024-01-30 08:20:00 (ost. akt: 2024-01-29 20:56:37)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

W sobotę wieczorem, na drodze relacji Bogurzyn – Doziny, doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący mazdą 30-letni mieszkaniec pow. mławskiego, uderzył w wyspę, oddzielającą pasy ruchu, a następnie zjechał z drogi do rowu. Z uszkodzonego pojazdu wyszedł o własnych siłach. Miał ponad 2,7 promila alkoholu. Kierował samochodem wbrew sądowemu zakazowi.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący mazdą, w Bogurzynku stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w wyspę, oddzielającą pasy ruchu a następnie zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Służby ratunkowe wezwała przypadkowa osoba. Kierowca mazdy wyszedł z uszkodzonego pojazdu o własnych siłach. Zespół ratownictwa medycznego zbadał kierowcę, mężczyzna nie odniósł. Jechał sam. W organizmie miał ponad 2,7 promila alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że 30-letni mieszkaniec pow. mławskiego, kierował samochodem wbrew sądowemu zakazowi. Został osadzony w policyjnym areszcie a jego samochód odholowany.
https://m.wm.pl/2024/01/orig/287-171662-1100074.jpg
Po wytrzeźwieniu, zatrzymany kierowca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB