Poniedziałek, 17 czerwca 2024. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Zatrzymani kierowcy z sądowymi zakazami. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności

2024-01-24 13:32:41 (ost. akt: 2024-01-24 13:34:23)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

Policjanci mławskiego wydziału ruchu drogowego, podczas kontroli, zatrzymali dwóch kierowców z sądowymi zakazami. Jeden z nich tłumaczył, że jest kursantem nauki jazdy. Drugi miał trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami, był zatrzymywany dzień po dniu. Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd zakazów, zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Interweniujący patrol ruchu drogowego, zatrzymał dwukrotnie w ciągu dwóch dni, 25-letniego obywatela Mołdawii, z trzema sądowymi zakazami kierowania. Za pierwszym razem, lekceważący sądowe zakazy 25-latek, został zatrzymany w Radzanowie, za drugim- na terenie Mławy. Na policyjny parking odholowano oba pojazdy, którymi kierował, czyli volkswagen i seat. Zatrzymanemu kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie, patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego volkswagenem, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 71 km/h. Jak się okazało, 33-letni mławianin miał zakaz kierowania pojazdami, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Mławie. Podczas kontroli tłumaczył policjantom, że jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem w wysokości 300 zł oraz 5 punktami karnymi. Za przestępstwo kierowania pojazdem wbrew sądowemu zakazowi, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z art. 244 Kodeksu karnego „Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu (…) prowadzenia pojazdów (…), podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.” Postępowania prowadzi mławska komenda policji.
Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB