Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już gra w Mławie

2024-01-17 16:32:49 (ost. akt: 2024-01-17 16:44:23)

Autor zdjęcia: UM Mława

Podziel się:

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia 2023 roku. W tym roku w Mławie zaczynamy wcześniej i gramy cały weekend. Zbiórka w naszym mieście już się rozpoczęła. Puszki można znaleźć w szkołach i miejskich instytucjach.

Już ruszyła zbiórka na wośpowe licytacje. Zachęcamy lokalne firmy do ofiarowania voucherów na usługi lub produkty, a mieszkańców do przekazywania przedmiotów, które mogą zainteresować innych i przyczynić się do sukcesu aukcji. Każdy dar przyczynia się do walki o zdrowie i życie. Zbiórka jest prowadzona do 19 stycznia w Miejskim Domu Kultury.

Zaczynamy na sportowo
W piątek 26 stycznia o godzinie 18.00 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 zapraszamy na Turniej piłki nożnej halowej. Zapraszamy drużyny do zapisu swojego udziału w turnieju pod nr telefonu: Zbyszek: 600 065 086 lub Natalia: 734 411 767. Symboliczne wpisowe do puszki WOŚP. Zapewniamy pełnowymiarową halę, zaplecze dla zawodników, profesjonalnych sędziów oraz opiekę medyczną. Drużyny otrzymają pamiątkowe puchary!

Fitness, rajdówki i disco-lodowisko w sobotę
Zaczynamy w sobotę o 13.00 maratonem fitness w sali Szkoły Podstawowej nr 6. Do współpracy zaprosiliśmy mławskie kluby i ich instruktorów. Rozgrzewkę rozpoczniemy o godzinie 13.00, a następnie będziemy pracować w 30-minutowych cyklach nad brzuchem i pośladkami, nad zdrowym kręgosłupem, potem Total Body Conditioing oraz Flow Body, a na koniec rozciąganie. Wszystko to pod okiem profesjonalistów. Nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjść i ćwiczyć z nami.

A w godzinach 16.00- 20.00 będzie można zasiąść w fotelu pilota i przejechać się autami WRC po centrum naszego miasta! Do dyspozycji będą m. in: Subaru Impreza WRC, Toyota Yaris, Mitsubishi Lancer Evo zaopatrzone w klatki bezpieczeństwa i posiadające wszelkiego rodzaju atesty. Kierowcami będą: Rafał Chrzczon, Radosław Borkowski, Michał Małolepszy, Tomasz Sokal. Chętni będą mogli się przejechać za datek do puszki (min. 100 zł).
Z kolei od 20.00 do 23.00 zapraszamy na gorączkę sobotniej nocy na krytym lodowisku przy MOSiR w Mławie! Zapewniamy wszystko, idealnie przygotowana tafla, łyżwy, nastrojowe oświetlenie a DJ zadba o imprezową atmosferę.

Morsujemy na Krajewie
W niedzielę startujemy o 10.00 na Krajewie. Nad jeziorko, na III edycję Morsowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zapraszamy wszystkich śmiałków i wielbicieli zimowych kąpieli.
Przed wejściem do wody – rozgrzewka, a potem sauna, jacuzzi, ognisko i gorąca grochówka.

Sztafeta pływacka
W niedzielę o 12.30 rozpocznie się IV edycja sztafety dla WOŚP na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie. Uczestnicy sztafety nie płacą za wejście, wysokość zebranej kwoty zależy od ich siły. Każdy tor będzie objęty patronatem innego sponsora, który zobowiąże się zapłacić za przepłynięty dystans. Szybsi zawodnicy – większy dystans – więcej zebranych pieniędzy. A zwycięzcą jest każdy. Bo przecież liczy się każdy metr, każda złotówka. Pływacy mogła się zgłaszać pod pisząc na adres pletwal.mlawa@wp.pl.

Policzmy się z cukrzycą
Bieg „Policz się z cukrzycą” zaczynamy o godzinie 12.00 na stadionie MOSiR-u. Mława. Uczestnicy pobiegną atestowaną 5-kilometrową trasą. W biegu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani – niezależnie od wieku, wytrawni biegacze, jak i początkujący. Bieg od 18 lat towarzyszy finałowym wydarzeniom. Akcja ma na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Żeby wziąć udział w wydarzeniu i zdobyć pakiet startowy należy zapisać się na głównej stronie biegu „Policz się z cukrzycą”. Można też zgłosić do nas chęć przebiegnięcia trasy w dniu finału. Na mecie każdy otrzyma piękny, WOŚP-owy, pamiątkowy medal! Chęć startu w obu przypadkach prosimy zgłosić na adres mailowy biegwospmlawa@wp.pl do dnia 12 stycznia 2024 roku.

Koncerty, licytacje, atrakcji moc
Główny finał Mławskiej Wielkiej Orkiestra Świątecznej Pomocy odbędzie się w Mławskiej Hali Sportowej. Zapraszamy 28 stycznia od 13.00. Gwiazdami naszego koncertu będą - tradycyjnie – wschodzące talenty naszego regionu.
W przerwach między występami będą prowadzone licytacje podarowanych przez darczyńców wyjątkowych przedmiotów i voucherów. Nie zabraknie też stoisk uginających się od wyjątkowych przedmiotów, czy potraw, pozytywnie zakręconych, uśmiechniętych ludzi oraz innych atrakcji dla małych i dużych!

W programie pojawiają się kolejne wydarzenia, zachęcamy do śledzenia profilu Facebooka WOŚP Mława. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Organizatorem wydarzenia w Mławie jest Sztab #4287 – z szefem Szymonem Zejerem na czele – który powstał z inicjatywy Burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego.

UA/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB