Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Dyżury telefoniczne ZUS w styczniu 2024 roku

2024-01-16 08:30:00 (ost. akt: 2024-01-15 10:40:05)

Autor zdjęcia: ZUS

Podziel się:

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą skorzystać z porad ekspertów z ZUS podczas dyżurów telefonicznych zorganizowanych w styczniu 2024 roku. Sprawdź, czego będziesz mógł się dzięki nim dowiedzieć.

Pracownicy I Oddziału ZUS w Warszawie organizują w styczniu 2024 roku dyżury telefoniczne. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 538 21 89 w godzinach od 10:00 do 12:00 - informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

17 stycznia 2024 - Zasady ustalania uprawnień do emerytury z systemu zreformowanego
- Eksperci będą udzielali informacji z zakresu uprawnień do emerytury z systemu zreformowanego. Poinformują m.in. jakie warunki trzeba spełnić żeby otrzymać emeryturę, kto może starać się o przeliczenie emerytury oraz jak prawidłowo uzupełnić wniosek o przyznanie emerytury lub ponowne jej przeliczenie.

19 stycznia 2024 - Obsługa programu Płatnik. Tworzenie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych, konfiguracja programu, obsługa ubezpieczonych, wymiana informacji i danych z ZUS.

24 stycznia 2024 – Zasady uwzględniania zagranicznych okresów ubezpieczenia/zamieszkania w USA i Francji do świadczeń emerytalno-rentowych, które podlegają koordynacji.
Jeśli pracowałeś za granicą możesz otrzymywać osobne emerytury lub renty z każdego państwa. Musisz jednak spełnić warunki, które są wymagane w każdym z tych państw.
W trakcie dyżuru pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowie na pytania:
- jakie korzyści do emerytury lub renty daje zatrudnienie na terytorium USA i Francji,
- jakie są zasady przyznawania emerytur i rent dla osób pracujących w USA i Francji,
- na jakich formularzach i gdzie złożyć wniosek o emeryturę lub rentę

26 stycznia 2024 - Funkcjonalności Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Pomoc dla użytkowników korzystających z PUE ZUS. Przeglądanie danych zgromadzonych na koncie, tworzenie, wysyłanie oraz odbiór wniosków i pism.

31 stycznia 2024 - Zasady przyznawania i wypłaty zasiłku chorobowego
W trakcie dyżuru pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowie na pytania dotyczące świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, wysokość tych świadczeń czy o zasady przyznawania i wypłaty zasiłku chorobowego. Odpowie na pytania jakie dokumenty są niezbędne do ubiegania się o poszczególne rodzaje świadczeń.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB