Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

44-letni mieszkaniec Mławy pobił i okradł znajomego. Został aresztowany na 2 miesiące

2024-01-10 11:23:37 (ost. akt: 2024-01-10 11:49:09)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

​​​​​​​Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie rozboju, do którego doszło w prywatnym mieszkaniu, na terenie Mławy. Natychmiast po zgłoszeniu, mławscy policjanci zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo, 44-letniego mławianina. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna pobił swojego znajomego i ukradł mu dokumenty oraz kartę bankomatową. We wtorek (9.01), decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do mieszkania 57-letniego mławianina przyszedł jego znajomy, żądając zwrotu długu. Pobił 57-latka, używając metalowej pałki. Wrócił następnego dnia, i po raz kolejny pobił starszego mężczyznę, odbierając mu dowód osobisty i kartę bankomatową.

Ranny 57-latek, dopiero po tym zdarzeniu powiadomił policję. Interweniujący policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala.
Natychmiast po zgłoszeniu, mławscy policjanci zatrzymali podejrzanego o pobicie i rozbój, 44-letniego mieszkańca Mławy. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu, odnaleźli także dowód osobisty i kartę bankomatową, należące do 57-letniego mławianina.

Zatrzymany 44-latek usłyszał w sumie zarzuty rozboju, kradzieży dokumentu oraz wymuszenia zwrotu wierzytelności. We wtorek (9.01), na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie, został aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze czynności policji pod nadzorem prokuratury.

asp.szt. Anna Pawłowska/KPP w Mławie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB