środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Zimowy prezent dla dzieci od Miasta Mława

2024-01-05 11:05:09 (ost. akt: 2024-01-05 00:09:19)

Autor zdjęcia: UM Mława

Podziel się:

Bezpłatne wejściówki na lodowisko w Mławie wręczył wszystkim uczniom miejskich szkół burmistrz Sławomir Kowalewski. Każde dziecko – od zerówki do klasy ósmej – otrzymało po dwa bilety ważne do końca lutego.

Celem akcji jest zachęcenie najmłodszych mieszkańców do aktywności fizycznej i do korzystania z infrastruktury sportowej udostępnionej w mieście. Lodowisko działa w Mławie od grudnia i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, jednak nadal są dzieci, które nie miały okazji spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach. Jak podkreśla burmistrz, bilety na pewno zmobilizują je do odwiedzenia obiektu i być może pozwolą złapać łyżwiarskiego bakcyla. – Uznaliśmy, że warto zachęcać dzieci do uprawiania sportu w różnej formie, do różnej aktywności fizycznej i w związku z tym zdecydowaliśmy o zakupie bezpłatnych wejść; po to, aby odejść od komputera – wyjść z domu, poruszać się. Mamy nadzieję, że dzieci zachęcą swoich rodziców, rodzeństwo, dziadków do wspólnego wyjścia z domu – mówi Sławomir Kowalewski.

Wejściówki zostały przekazane przez burmistrza oraz dyrektora MOSiR-u Krzysztofa Butryna dyrektorom wszystkich szkół podstawowych (publicznych i niepublicznych) oraz przedstawicielom uczniów tych placówek podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 7, które odbyło się w czwartek 4 stycznia.

Bilety, w sumie ponad 3000 sztuk – zostały kupione ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Przypomnijmy. Lodowisko w Mławie, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostało otwarte 12 grudnia. Jest czynne codziennie od 14.00 do 21.00, a w dni wolne od szkoły (również w ferie) od 9.00 do 21.00. Tafla ma 600 metrów kwadratowych, jest zadaszona. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu. Obiektem zarządza firma Lodowiska.

UA/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB