Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem, zatrzymany na terenie Mławy

2024-01-04 12:23:44 (ost. akt: 2024-01-04 12:44:48)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Na ul. Powstańców Styczniowych w Mławie, patrol prewencji zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę bmw. Kierujący został natychmiast zatrzymany do kontroli. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Kierował pojazdem wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwym kierowcą bmw okazał się 40-letni mławianin. Mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Mławie. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, zanim wsiadł za kierownicę wypił kilka piw. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do zakazu sądowego, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Nawet kilka razy w ciągu tygodnia, mławscy policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Wielu z nich tłumaczy, że wypiło tylko kilka piw albo sądzili, że wytrzeźwieli już po imprezie. Nietrzeźwy kierowca na drodze to śmiertelne zagrożenie dla niego samego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, natychmiast powiadom policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie zwlekaj, Twoja reakcja może uratować czyjeś życie.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB