Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

BEZPIECZNA SYLWESTROWA NOC - zachowaj zdrowy rozsądek!

2023-12-29 11:53:47 (ost. akt: 2023-12-29 11:57:03)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Przed nami wyjątkowa noc - Sylwester. Dla Policji to także noc intensywnej pracy. Wzmożone patrole prewencji, ruchu drogowego i służby kryminalnej czuwać będą nad bezpieczeństwem na terenie całego powiatu mławskiego. Policjanci apelują o ostrożność podczas używania fajerwerków. Zapowiadają również wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Huczne powitanie Nowego Roku, to oczywiście towarzyszące temu fajerwerki. W tym czasie dochodzi jednak do wielu przypadków poparzeń, zranień oraz pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją.
Pamiętajmy także, że używanie petard czy fajerwerków, to dla jednych dobra zabawa a dla innych źródło stresu, niepokoju i lęku. Chodzi głównie o osoby starsze, chore oraz małe dzieci. Zanim zdecydujemy się na odpalenie fajerwerków, zastanówmy się, czy nasza zabawa nie wyrządzi komuś krzywdy. Huk i wystrzały są także ogromnym stresem i cierpieniem dla zwierząt. Miłośnicy czworonogów zachęcają do rezygnacji z fajerwerków.

Powitanie Nowego Roku i dobra zabawa nie zwalnia z zachowania zdrowego rozsądku i odpowiedzialności. Wybierając się na imprezę, zaplanuj bezpieczny powrót. Jeśli jesteś świadkiem sytuacji, w której ktoś kto pił alkohol, ma zamiar kierować samochodem, reaguj – to może być ktoś z rodziny, koleżanka lub kolega, znajomy lub ktoś kogo poznałeś przed chwilą. Czasem łatwiej jest zwrócić uwagę obcemu, niż bratu czy przyjacielowi. Reakcja jednak powinna być zawsze taka sama – piłeś, kluczyki od samochodu nie będą Ci potrzebne. Jeśli widzisz kierującego, który może być pod wpływem alkoholu, niezwłocznie powiadom Policję, dzwoniąc pod numer 112. Twoja konsekwentna reakcja może uratować komuś zdrowie a nawet życie.

Życzymy bezpiecznego, dobrego Nowego Roku.

podkom. Aneta Prusik

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB