Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Święta na drogach powiatu mławskiego. Kierowca z sądowymi zakazami uderzył w radiowóz, trafił do aresztu

2023-12-27 17:11:29 (ost. akt: 2023-12-27 17:14:40)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

W czasie świąt, na drogach powiatu mławskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Posypały się jednak mandaty za przekraczanie dozwolonej prędkości oraz inne wykroczenia drogowe. W świąteczny wtorek, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego oraz kierowcę z trzema sądowymi zakazami. Policja zapowiada dalsze, wzmożone kontrole na drogach miasta i powiatu mławskiego.

Nie brakuje bowiem osób, lekceważących podstawowe zasady bezpieczeństwa. W świąteczny wtorek, wieczorem (26.12.), na ul. Kopernika w Mławie, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego citroenem. 36-letni obywatel Ukrainy, miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, do policyjnego aresztu trafił także 25-letni obywatel Mołdawii. Do zdarzenia doszło w południe, na ul. Szpitalnej w Mławie. Kierowca skody, cofając uderzył w radiowóz. Podczas interwencji próbował wprowadzić w błąd policjantów, podając szczegółowe dane osobowe swojego brata. Jak się okazało, 25-letni Mołdawianin, miał trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami. Czekają go teraz poważne konsekwencję. Usłyszy kilka zarzutów, w tym posłużenia się danymi innej osoby, wprowadzenia w błąd funkcjonariusza publicznego oraz niestosowania się do sądowego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek za kierownicą przypominając, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Także od naszej reakcji, gdy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W takim przypadku należy natychmiast powiadomić policję, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB