Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Uchroń przez śmiercią z wychłodzenia - wystarczy, że zadzwonisz pod numer 112

2023-12-26 09:00:00 (ost. akt: 2023-12-25 23:29:23)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Mławscy policjanci apelują o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, by uchronić je przed śmiercią z wychłodzenia. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer alarmowy 112.

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym policyjne patrole zwracają szczególną uwagę na miejsca, w których mogą koczować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, klatki schodowe bloków, piwnice. Każdego roku policjanci monitorują sytuację osób bezdomnych, oferując pomoc i transport do ośrodka, gdzie zapewniony jest ciepły posiłek i nocleg.

Jeśli widzimy osobę leżącą na chodniku lub ławce lub mamy informację o koczujących w opuszczonych budynkach czy domku w ogrodzie działkowym, powinniśmy niezwłocznie powiadomić policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Taka reakcja pozwoli uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.
Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Nie oceniaj bezdomnego- reaguj! Jeśli myślisz, że pomoc wezwie ktoś inny, człowiek którego widzisz, może nie przeżyć.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB