środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Potrącenie na ulicy Napoleońskiej – to trzeci wypadek z udziałem pieszego w tym tygodniu. Policja ostrzega

2023-12-22 09:22:34 (ost. akt: 2023-12-22 09:28:33)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

W środę wieczorem, na ul. Napoleońskiej w Mławie, doszło do trzeciego w tym tygodniu, potrącenia pieszego. We wtorek, w Nowej Otoczni zginął 42-letni pieszy, tego samego dnia, na ul. Browarnej, potrącono 73-lenią mławiankę. Teraz ucierpiała 66-letnia kobieta. Policja apeluje o ostrożność.

Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący fordem jechał ul. Napoleońską, w kierunku centrum miasta. Na przejściu dla pieszych, w części oznaczonej na ścieżce rowerowej, zatrzymały się dwie kobiety, jedna z nich przeszła dalej. Została potrącona przez kierującego fordem, 44-letni mieszkaniec pow. mławskiego.
Zarówno kierujący, jak i piesza, byli trzeźwi. Ranna, 66-letnia mieszkanka Mławy, została przewieziona do szpitala. Trwają szczegółowe ustalenia, postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Potrącenie na ul. Browarnej – trwają poszukiwania kierowcy.
We wtorek, tuż przed godz. 17, na ul. Browarnej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Warszawską w Mławie, doszło do potrącenia 73-letniej mławianki. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Seniorka, z obrażeniami ciała przebywa w szpitalu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kobieta szła ul. Warszawską w kierunku ul. Zabrody, gdy przechodziła przez ul. Browarną, została potrącona przez samochód. Kierowca tego samochodu skręcał w ul. Browarną. Po potrąceniu pieszej zatrzymał się tylko na chwilę, po czym odjechał, nie udzielając rannej kobiecie pomocy. Seniorka została przewieziona do szpitala w Mławie.
Policja poszukuje mężczyzny, kierującego pojazdem i zwraca się z apelem do świadków. Tuż przed godz. 17.00 w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Browarną, panował duży ruch. Zdarzenie mogły zarejestrować kamery przypadkowo przejeżdżających pojazdów.
Jeśli masz informację, pomocną w ustaleniu kierowcy pojazdu, który odjechał z miejsca wypadku, niezwłocznie powiadom policję, tel. 47 703 62 00, 47 703 62 01 lub 47 703 62 39.

Policja ostrzega – obowiązek zachowania szczególnej ostrożności dotyczy zarówno kierowców jak i pieszych.
Zgodnie z art. 26. Ustawy Prawo o ruchu drogowym: „Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście (…)”
Natomiast „Pieszy wchodzący na jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko albo przechodzący przez te części drogi jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz korzystać z przejścia dla pieszych.” ( art. 13 Ustawy Prd)
Pamiętajmy, nikt nie jest na drodze sam. Warto się zatem zastanowić nad własnym zachowaniem, tak by nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policja zapowiada wzmożone kontrole w rejonie przejść dla pieszych. Przypomina także o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych, poruszających się po zmierzchu, poza terenem zabudowanym.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB