Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

85-latka z Mławy przekazała oszustom swoje oszczędności. Myślała, że pomaga rannemu synowi. Straciła 50 tysięcy złotych

2023-12-20 08:00:00 (ost. akt: 2023-12-19 22:21:45)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Pomimo wielu ostrzeżeń i apeli o ostrożność, kolejna mławska seniorka straciła swoje oszczędności, oddając je oszustom. Była przekonana, że pomaga synowi, rannemu w wypadku drogowym. Oszuści ponaglali, by działała szybko. Po pieniądze przyszedł nieznany mężczyzna. 85-letnia kobieta przekazała mu w reklamówce 50 tysięcy złotych.

Na telefon stacjonarny, należący do starszego małżeństwa, zadzwonił mężczyzna. W rozmowie z 85-letnią mławianką, podał się za jej syna. Twierdził, że uległ wypadkowi, jego stan jest ciężki, ma połamane nogi.

Powiedział, że potrzebna jest duża kwota pieniędzy na leczenie. Po pieniądze zgłosi się jego znajomy. Prosił o pośpiech, ponieważ liczy się każda chwila. Seniorka wraz z mężem, zgromadzili 50 tysięcy zł i przekazali oszustowi, który pojawił się przed drzwiami ich mieszkania.

Dopiero następnego dnia skontaktowali się z bliskimi, by potwierdzić zdarzenie i dowiedzieli się, że padli ofiarą oszustów. Następnie powiadomili policję.

Modyfikowany mechanizm oszustwa „na wnuczka” jest ogólnie znany. Pomimo to seniorzy nadal dają się okradać. Dlaczego tak się dzieje? – na to pytanie odpowiedzą już w najbliższy czwartek (21.12.) policjanci z mławskiej jednostki, podczas szkolenia dla seniorów, połączonego z debatą o bezpieczeństwie osób starszych, które odbędzie się w Dziennym Domu Senior Plus w Mławie, ul. Sienkiewicza 15/13, o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB