Sobota, 17 kwietnia 2021. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Są pieniądze na instalacje fotowoltaiczne

2020-12-15 09:26:53 (ost. akt: 2020-12-15 09:35:31)
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Powiat mławski otrzymał dofinansowanie od Prezesa Rady Ministrów na projekt, w którym zbuduje instalacje fotowoltaiczne dla 9 jednostek organizacyjnych. Szacowany koszt zadania to prawie 4 mln zł.

Jak czytamy na stronie powiatu mławskiego: "To inwestycja mająca polegać na zamontowaniu paneli fotowoltaicznych na terenie I LO, ZS Nr 1 Nr 2, ZS Nr 3, ZS Nr 4, Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Bursy Szkolnej, Mławskiej Hali Sportowej.

Łączna liczba zainstalowanych modułów fotowoltaicznych to 1726".

— Wartość projektu sięgnie kwoty 3.882.040 zł i taki wniosek o dofinansowanie złożyliśmy do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Wojewody Mazowieckiego — poinformował starosta Jerzy Rakowski. — Otrzymaliśmy informację, że otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 3,8 mln zł. Myślę, że ta kwota wystarczy na realizację zadania, gdyż ostatecznie o tym ile zapłacimy za tą inwestycję rozstrzygnie przetarg. Koszy energii zapewne będą rosły dlatego myślę, że inwestycja poprawi ekonomikę funkcjonowania naszych placówek, ponieważ koszty energii ponoszone przez nie będą praktycznie zminimalizowane do zera. Chcemy też by zmniejszyła się produkcja CO2 poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a co za tym idzie, przeciwdziałać zmianom klimatycznym, czyli chronić nasze środowisko.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB