środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Mławskie szkoły otrzymały zestawy komputerowe

2020-10-07 13:32:09 (ost. akt: 2020-10-07 13:35:12)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski przekazał dyrektorom szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest miasto, sprzęt komputerowy pozyskany dzięki dofinansowaniom w ramach projektów „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła +”.

Miasto Mława podpisało z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowę na udział w projekcie „Zdalna szkoła” 7 maja 2020 r., natomiast 15 czerwca br. została zawarta podobna umowa na udział w projekcie „Zdalna szkoła +”.

Ich celem był zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo, przy czym program „Zdalna szkoła +” skierowany został głównie do rodzin ubogich z minimum trojgiem dzieci. Łączna wartość obu projektów to 203 842,98 zł.

Wstępnie we wnioskach w ramach wspomnianych projektów Miasto Mława zadeklarowało zakup 70 laptopów dla 6 szkół, jednak w wyniku przeprowadzonych zamówień w trybie zapytania ofertowego udało się zakupić łącznie 97 laptopów wraz z wymaganym oprogramowaniem, zestawami słuchawkowymi i bezprzewodowymi myszkami, które zostały przekazane sześciu szkołom.

— Bardzo dziękuję, że państwo są na tym spotkaniu i że za waszym pośrednictwem sprzęt trafi do osób, które go potrzebują. Wiemy, że na dziś szkoły w Mławie nie muszą pracować zdalnie, w związku z tym mogą państwo dysponować tym sprzętem dowolnie, aby na przykład urozmaicić zajęcia w swoich szkołach — zwracał się do obecnych w sali ślubów ratusza dyrektorów szkół Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.

Łączna liczba zestawów komputerowych przekazanych poszczególnym szkołom wyniosła:
— Szkoła Podstawowa nr 1 – 7
— Szkoła Podstawowa nr 2 – 5
— Szkoła Podstawowa nr 3 – 25
— Szkoła Podstawowa nr 4 – 26
— Szkoła Podstawowa nr 6 – 9
— Szkoła Podstawowa nr 7 – 25
KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB