Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Mławskie Przedszkole nr 4 włączone do Zespołu Placówek Oświatowych nr 3

2020-05-27 11:27:37 (ost. akt: 2020-05-27 11:30:44)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Od 1 września Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Mławie będzie wchodziło w skład Zespołu Placówek Oświatowych nr 3. Uchwałę w tej sprawie miejscy radni podjęli podczas ostatniej sesji.

Połączenie placówek jest uzasadnione względami organizacyjnymi i będzie sprzyjało lepszej pracy nauczycieli z młodymi podopiecznymi.

Zlokalizowane przy ul. Zygmunta Krasińskiego 7 Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4 znajduje się w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 7 (wraz z MPS nr 3 tworzy ona obecnie Zespół Placówek Oświatowych nr 3), a odległość między jednostkami wynosi ok. 500 metrów.

Połączenie placówek korzystnie wpłynie na ofertę dydaktyczną zespołu, pozwoli na lepszą organizację pracy i realizację zadań statutowych placówek oraz stworzy możliwość racjonalnego wykorzystania pomieszczeń.

Zgodnie z przyjętą we wtorek 26 maja przez miejskich radnych uchwałą, mienie Miejskiego Przedszkola Samorządowego 1 września 2020 r. stanie się w całości mieniem Zespołu Placówek Oświatowych nr 3.

Podobnie należności i zobowiązania przedszkola staną się należnościami i zobowiązaniami zespołu, a nauczyciele i pracownicy zatrudnieni w MPS nr 4 zostaną nauczycielami i pracownikami ZPO nr 3.

Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu uchwały, dotychczasowe doświadczenie Miasta Mława w łączeniu placówek oświatowych w zespoły skutkuje wzrostem efektywności i jakości nie tylko pod względem zarządzania jednostkami, ale przede wszystkim w zakresie pracy z uczęszczającymi do nich dziećmi.
KN / UMM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB