Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Uczniowie zebrali karmę dla pobliskich schronisk

2020-02-05 15:00:54 (ost. akt: 2020-02-05 11:40:41)

Autor zdjęcia: MOPS Mława

Podziel się:

Wolontariusze z mławskich szkół wzięli udział w zbiórce karmy dla zwierzaków. Udało im się zebrać aż 3517,45kg karmy. Pokarm zostanie przekazany czworonogom ze schroniska w Pawłowie i w Napierkach.

Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie w dniach od 25 listopada 2019r do 24 stycznia 2020r zorganizowało po raz dziewiąty zbiórkę karmy dla zwierząt ze Schroniska w Pawłowie i Schroniska „Nadzieja” w Napierkach pod hasłem „PRZYJAZNA SZKOŁA DLA ZWIERZAKA”. Do akcji włączyło się 14 mławskich szkół: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 4, Zespół Szkół Nr 3, Zespół Szkół Nr 2, Zespół Szkół Nr 1, Zespół Placówek Oświatowych Nr 3, Zespół Placówek Oświatowych Nr 2, Zespół Placówek Oświatowych Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 6, Społeczna Szkoła Podstawowa „WYSPIANUM”, Katolicka Szkoła Podstawowa.

Mławskim dzieciom i młodzieży udało się zebrać aż 3517,45kg karmy, która zostanie przekazana do schroniska w Napierkach i Pawłowie.

Zbiórka karmy dla zwierząt jest działaniem wolontarystycznym, które uwrażliwia dzieci i młodzież na potrzeby zwierząt, uczy mądrej pomocy oraz jest ogromnym wsparciem dla pobliskich schronisk. Dzięki wolontariuszom zwierzęta nie będą cierpiały z zimna i głodu.

Wszystkie szkoły biorące udział w akcji otrzymają podziękowania na IX Gali Wolontariatu.
Źródło i fot. MOPS Mława


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB