Piątek, 5 marca 2021. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Wkrótce zbiórka odpadów wielkogabarytowych

2021-01-29 09:38:22 (ost. akt: 2021-01-29 09:44:05)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Wkrótce rozpocznie się kolejna zbiórka mobilna odpadów wielkogabarytowych od mieszkańców Miasta Mława. W ramach zbiórki mobilnej od właścicieli nieruchomości zamieszkałych zostaną odebrane meble i inne odpady wielkogabarytowe (zniszczone, bezużyteczne meble, przedmioty gospodarstwa domowego) oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (tylko kompletny!).

Zbiórka z budynków wielolokalowych odbędzie się w okresie od 8 do 12 lutego br., zgodnie z harmonogramem zamieszczonym poniżej.

UMM prosi o przygotowanie odpadów i wystawienie ich w miejscach zbierania odpadów w dniu odbioru określonym w harmonogramie, rano przed godziną 7:00.

Odpady objęte zbiórką z budynków jednorodzinnych będą odbierane w okresie od 15 lutego do 3 marca br. włącznie, zgodnie z harmonogramem zamieszczonym poniżej. Odpady z budynków jednorodzinnych należy przygotować do odbioru i wystawić przed posesję w dniu odbioru, przed godziną 7:00.

W ramach zbiórki mobilnej nie będą odbierane żadne inne frakcje odpadów!

Organizator zbiórki prosi o nie wystawianie do odbioru opon, odpadów remontowo – budowlanych (np. sanitariatów) itp.

Następna zbiórka mobilna mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio z nieruchomości planowana jest w II półroczu 2021 roku.

Poza terminami zbiórki mobilnej te frakcje wysegregowanych odpadów właściciel nieruchomości może przekazać bezpłatnie, w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wnoszonej na rzecz Miasta Mława do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dostępnego pod adresem: Uniszki Cegielnia 32A, 06 -513 Wieczfnia Kościelna w dni robocze od 8:00 do 16:00 oraz w soboty (z wyjątkiem świąt) w godzinach 8:00 – 12:00.

Przed przyjęciem odpadów w PSZOK prowadzona jest weryfikacja pochodzenia odpadów – właściciel nieruchomości winien posiadać ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty) oraz dowód uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (potwierdzenie wniesienia opłaty, aktualne naliczenie czynszu/opłat eksploatacyjnych od Spółdzielni/zarządcy budynku wielolokalowego lub zaświadczenie od zarządcy potwierdzające uiszczanie opłaty).

UMM prosi mieszkańców o przestrzeganie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Mława oraz zasad obowiązujących w miejskim systemie gospodarowania odpadami komunalnymi.
Elżbieta Zembrzuska/WGO
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB