Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Podtrute osoby trafiły do szpitala [OFICJALNE INFORMACJE]

2020-02-04 09:40:49 (ost. akt: 2020-02-05 11:46:38)

Podziel się:

We wtorek o godz. 05:11 strażacy otrzymali zgłoszenie, że na ul. Sportowej w Mławie potrzebna jest pomoc medyczna oraz wykonanie pomiarów na obecność tlenku węgla. Zatrute osoby trafiły do szpitala.

Mławska policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, w którym trzyosobowa rodzina zatruła się tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło 4 lutego o godz. 5.00 rano na ul. Sportowej w Mławie. Dwóch mężczyzn oraz kobieta zostali ewakuowani i przewiezieni do szpitala w Mławie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ul. Sportowej w Mławie doszło do wydobycia się tlenku węgla z piecyka gazowego, znajdującego się w łazience. Piecyk zasilany był gazem butlowym. Interweniująca na miejscu straż pożarna ewakuowała trzy osoby. Dwóch mężczyzn i kobieta, z objawami zatrucia zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Po udzielonej im pomocy, wyszli oni ze szpitala na własną prośbę.

Policja apeluje o ostrożność – tlenek węgla to bezwonny i śmiertelnie niebezpieczny gaz. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla (czadem) dochodzi do niedotlenienia tkanek. Pierwszymi objawami są : ból głowy, nudności, wymioty, zaburzenia równowagi i świadomości. W takiej sytuacji należy natychmiast otworzyć wszystkie okna w mieszkaniu, opuścić niebezpieczną strefę i wezwać pomoc. Jeśli posiadasz piecyk gazowy, zaopatrz się w czujnik tlenku węgla! To małe i niedrogie urządzenie może uratować życie zarówno Tobie, jak i Twojej rodzinie.
IP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB