środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

W Mławie powstanie krematorium

2019-12-02 12:30:00 (ost. akt: 2019-12-02 12:32:56)

Podziel się:

Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym dobiega końca. Wkrótce powstanie także krematorium. Już w 2020 r. ruszy jego budowa. Krematorium będzie mieściło się przy ul. 18 stycznia. Aktualnie trwa dokonywanie wszystkich niezbędnych formalności.

Pierwsze krematorium w Polsce powstało w 1993 r. w Poznaniu. Obecnie w naszym kraju wykonuje się ponad 100 tys. kremacji rocznie. Spalanie zwłok przed pochówkiem staje się zatem coraz częstsze. Zmiany widoczne są również na terenie powiatu mławskiego. Obecnie odbywa się średnio około 5 kremacji w miesiącu. W związku z tym, Zakład Pogrzebowy „Nieznański” postanowił poszerzyć swoją działalność.

- Chcąc sprostać potrzebom mieszkańców naszego powiatu i aby nasza usługa była kompletna, postanowiliśmy zrealizować inwestycję, jaką jest budowa krematorium - tłumaczy Witold Nieznański, właściciel firmy. Budowa rozpocznie się już w przyszłym roku. Aktualnie trwa dokonywanie formalności. - Krematorium powstanie obok zakładu pogrzebowego, przy ul. 18 stycznia. Do tej pory również istniała możliwość kremacji, jednak z usługi tej korzystaliśmy [przyp.red. zakład pogrzebowy] w Przasnyszu lub w Warszawie - dodaje.

Każde krematorium dba o to, aby wszystkie czynności wykonywane były z poszanowaniem godności zmarłego. Wbrew wielu wyobrażeniom, do spopielenia ciała nie wykorzystuje się pieca z wielkim płomieniem. Oprócz specjalnego urządzenia, krematorium to także pokój pożegnań, gdzie bliscy mogą towarzyszyć zmarłemu przed kremacją. Zakłady pogrzebowe wpierają rodziny przy załatwianiu formalności oraz organizacji samego pogrzebu. Warto zaznaczyć, że niebawem kończy się budowa kolumbarium na mławskim cmentarzu komunalnym przy ul. Maksymiliana Marii Kolbego, czyli miejsca pochówku dla osób, które zdecydowały się na skremowanie swojego ciała po śmierci. Już niedługo będzie można tam umieszczać urny z prochami zmarłych.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Z BLISKA #2828961 | 83.6.*.* 3 gru 2019 10:06

    Rozumień biznesy firmy NIEZNANSKI,== TYLKO W CAŁYM TYM BIZNESIE ===właściciel powinien zadbać o większy porządek, przed bramamy cmentarzy===gdzie pojemniki winny być sprzątane na bieżącą, jednocześnie zwłaszcza jesienią porządek na alejkach cmentarnych, pozostawia wiele do życzenia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz