Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Okradli seniora. Stracił ponad 10 tys. zł

2019-11-05 15:30:12 (ost. akt: 2019-11-05 14:32:16)

Podziel się:

Policja poszukuje dwóch kobiet, które okradły 88-letniego mieszkańca Mławy. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Złodzieje stosują różne metody, aby wyłudzić, bądź ukraść pieniądze. Policja prosi szczególnie osoby starsze, by sprawdzały, kogo wpuszczają do mieszkania.

W niedzielę, 2 listopada, mławscy policjanci otrzymali informację o kradzieży, do jakiej doszło w październiku 2019 r. na terenie miasta Mławy. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającą córką seniora ustalili, że tego dnia stracił ponad 10 tys. zł. Dwie nieznane kobiet weszły do mieszkania pokrzywdzonego i wykorzystując nieuwagę 88 - letniego seniora, ukradły pieniądze znajdujące się w szafie.

Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z działaniem sprawców. Apelują o informację o podobnych zajściach i niezwłoczny kontakt z KPP w Mławie.
Jeżeli ktoś prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, znajomego i skonsultujmy swoją decyzję z kimś innym. Pamiętajmy, że oszuści, złodzieje pod różnymi pretekstami chcą wejść do naszych mieszkań. Zanim wpuścimy kogoś do środka, sprawdźmy, z kim naprawdę mamy do czynienia.

Policjanci po raz kolejny apelują, szczególnie do osób starszych, by sprawdzały kogo wpuszczają do mieszkania. Proszą rodziny osób starszych o to, by przypominali seniorom o zagrożeniu, omawiali z nimi przypadki oszustw i metody działania przestępców, tak by uwrażliwić seniorów i uchronić ich przed oszustami oraz utratą oszczędności.
KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB