Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Ujawnili 19 wykroczeń. 16 z nich popełnili piesi

2019-10-03 12:00:26 (ost. akt: 2019-10-03 11:20:53)

Podziel się:

W środę, 2 października br., mławscy policjanci prowadzili akcję pn. „NURD”. Podczas działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W środę w godz. 06.00-22.00 policjanci z mławskiej drogówki włączyli się do ogólnokrajowych działań „NURD” - czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg takich jak piesi, rowerzyści oraz motorowerzyści. W trakcie działań policjanci ujawnili 19 wykroczeń, w tym 16 popełnionych przez pieszych. Wszystkie ujawnione wykroczenia związane były z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wykroczenia popełnione przez pieszych polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała.
Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze oraz noszenie elementów odblaskowych.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. geniek #2799059 | 77.114.*.* 3 paź 2019 13:54

    WYBORCO parkowanie na chodnikach święte krowy wspiera prokurator Bagiński i milicja muława Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jak i tzw. koperty na osiedlu Sienkiewicza martwe a na Sienkiewicza Sportowa i Ordona z przejścia przez jezdnię WPROSTA małe dzieci i staruszki muszą wprost na SŁUPY oświetleniowe włazić - rozliczcie władze mniasta NIE BYĆ mułem z muławy

    ! - + odpowiedz na ten komentarz