Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Sobota, 5 kwietnia 2025. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

Europejskie Dni Dziedzictwa w muzeum. Gra miejska

2019-09-18 16:00:26 (ost. akt: 2019-09-18 12:17:28)

Podziel się:

W sobotę, 7 września oraz tydzień później – 14 września 2019 r. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej we współpracy z Mławskim Szczepem ZHR „Sumatra” przygotowało grę miejską.

Gra odbywała się pod hasłem „ Śladami mławskiego rzemiosła” i miała na celu przypomnienie młodzieży dawnych zawodów rzemieślniczych. Przygotował ją adiunkt muzeum, drużynowy ze szczepu ZHR Paweł Zakrzewski.

Uczestnicy zebrali się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w parku miejskim. Tu zostali podzieleni na grupy, otrzymali mapy miasta z zaznaczonymi pięcioma punktami, do których mieli dotrzeć i wykonać zadania. Pierwszy punkt mieścił się już przy fontannie w parku i związany był z cechem zdunów. Kolejne dotyczyły garncarzy, ślusarzy, krawców i stolarzy.

Uczestnicy m.in. odpowiadali na pytania, jakimi narzędziami posługiwali się zdunowie, jakie przedmioty wykonywali stolarze, dlaczego zanikał cech krawców. Mieli też zadania praktyczne – ulepienie z masy solnej kubka na szkolne przybory, dopasowanie z pęku kluczy jednego, otwierającego kłódkę, przyszycie 3 guzików w linii prostej oraz wykonanie 10 klamerek do ubrań.

Pierwszą edycję gry „Śladami mławskiego rzemiosła” 7 września zwyciężyła grupa Dzikich Wieprzy, drugą, 14 września – Kijowych Dziobaków. Zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Europejskie Dni Dziedzictwa, Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Mławie oraz muzeum.
IP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB