Dwa zwycięstwa Mławianki na inaugurację sezonu

2019-08-19 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-19 11:55:48)
Piłkarze Mławianki w dwóch meczach strzelili 16 bramek

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W długi weekend rozegrane zostały dwie kolejki w Lidze Okręgowej. Zespół Mławianki pokonał Mazowsze Jednorożec i GKS Pokrzywnicę, jest liderem. W spotkaniu derbowym zespół z Szydłowa pokonał na własnym boisku GKS Strzegowo.

Mazowsze Jednorożec- Mławianka 0:8
Tylko dwadzieścia minut gospodarze wytrzymali napór mławskiego zespołu. W 22’ dokładne podanie Matusiaka do Masiaka, który w pojedynku sam na sam z bramkarzem strzela pierwszą bramkę. W 27’ dośrodkowanie Dąbkowskiego z lewej strony i Lemanek strzela drugą bramkę. W 35’ błąd bramkarza wykorzystał Matusiak strzelając kolejną bramkę. Czwartym trafieniem w 40’ popisał się Tomczak, asysta Lemanka.
W drugiej połowie rozstrzelał się kapitan naszego zespołu Marcin Tomczak, który ustrzelił klasycznego hat- tricka. W 50’ na listę strzelców wpisał się Rogalski po indywidualnej akcji. Później strzelał już tylko Tomczak, w 60’ po dograniu Lemanka, w 64’ po zagraniu wzdłuż bramki Cieślaka i w 67’ po dośrodkowaniu Dąbkowskiego.
W Jednorożcu nasi zawodnicy nie byli osamotnieni, na trybunach nasz zespół dopingowała spora grupa kibiców Mławianki.
Mławianka: Jabłonowski- Jaworski, Koprucki, Wodzyński, Dąbkowski, Masiak (58’ Cieślak), Jaroszewski (67’ Gosik), Rogalski (75’ Białoskurski), Tomczak (67’ Janakakos), Lemanek (75’ Mazurkiewicz), Matusiak (55’ J. Wróblewski).

Korona Szydłowo- GKS Strzegowo 3:0
Piłkarze Korony w inauguracyjnym meczu przed własną publicznością pokonali w derbowym meczu GKS Strzegowo. Hat- tricka w tym spotkania strzelił Kamil Głowacki. Przez pierwszy kwadrans poczynania nerwowe w obydwu zespołach. W 20’ dośrodkowanie Kieczmera z rzutu wolnego i głową Głowacki zdobywa prowadzenie dla Korony. Ożywiła się gra, niektóre akcje kończą się faulami. W 34’ kontuzji doznał Dziubiński, którego zastąpił Warecki. W 41’ akcja indywidualna lewą stroną Gawędy, ograł defensywę i dograł wzdłuż bramki gdzie był dobrze ustawiony Głowacki, a ten już tylko skierował piłkę do pustej bramki.
W drugiej połowie goście próbują zmienić niekorzystny wynik. Jednak strzały z dystansu Chojnackiego, Rogowskiego nieskuteczne. W 83’ strzał Wareckiego z rzutu wolnego w sam środek bramki. W 88’ Gawęda dogrywa piłkę do Głowackiego, który ustalił wynik meczu.
Korona: Węgierski- Różycki, Kłos, D. Kowalski, Kieczmer (76’ Górniak)- Bartnikowski (85’ Kac. Małecki), Hinburg (79’ Sowiński), Karpiński (87’ Jankowski), Kućko- Głowacki, Gawęda (89’ Rydzewski).
GKS Strzegowo: Bartosiewicz- Gatyński, Hercel, Rogowski, Ronkiewicz- Tatkowski, Lubański, Dziubiński (34’ Warecki), Chojnacki (81’ Sikorski)- Wierzbicki, Melchinkiewicz.

Pozostałe wyniki 1 kolejki:
Wkra- Sona 4:1, Kryształ- Iskra 6:2, Płońsk- Troszyn 0:2, Ostrovia- Ciechanów 2:0, Narew- Żbik 2:2, Pokrzywnica- Tęcza 0:2.

Mławianka- GKS Pokrzywnica 8:1
Piłkarze Mławianki odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo, przed własną publicznością pokonali zespół z Pokrzywnicy. Na brak sytuacji bramkowych od początku nie narzekali kibice Mławianki. Goście umiejętnie bronili dostępu do swojej bramki. W 12’ Matusiak nie trafia do pustej bramki. W 21’ Tomczak sam na sam strzela w bramkarza. Pierwsza bramka pada dopiero w 34’ po strzale Lemanka. W 38’ po akcji Lemanka i Matusiaka bramkę strzela Masiak.
W drugiej połowie nasz zespół dobija rywala strzelając jeszcze sześć bramek. W 51’ strzałem z dystansu zdobywa gola Rogalski, w 55’ strzela Matusiak. Dwie bramki zdobywa Wodzyński. Siódmą bramkę strzela Matusiak w 75’ po indywidualnej akcji. Na 8:0 w 82’ podwyższa Masiak. W ostatnich minutach goście zdobywają honorowego gola.
W 3 kolejce zespół Mławianki zagra na wyjeździe w Płońsku.
Mławianka: Jabłonowski- Jaworski, Koprucki, Wodzyński, Dąbkowski (70’ Radziszewski)- Masiak, Rogalski (77’ Mazurkiewicz), Jaroszewski (63’ Janakakos), Tomczak (63’ Cieślak)- Matusiak (77’ Białoskurski), Lemanek (68’ Gosik).

Korona Szydłowo- Wkra Bieżuń 2:3
W niedzielnym meczu zespół Korony nie wykorzystał atutu własnego boiska, w drugiej połowie od 55’ Wkra grała w osłabieniu. Już w 4’ goście obejmują prowadzenie. W 28’ dośrodkowanie Głowackiego z rzutu rożnego i Karpiński doprowadza do remisu. W 35’ Hinburg dogrywa wzdłuż bramki, Głowacki kieruje piłkę do bramki. Gawęda strzela dwie bramki, żadna nie została uznana. Sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. W 60’ goście strzelają wyrównującego gola. W 86’ błąd obrońcy Korony i goście strzelają zwycięską bramkę.
Korona: Warmiński- Różycki, D. Kowalski, Kłos, Kućko- Bartnikowski (74’ Sowiński), Karpiński, Hinburg, Kac. Małecki (46’ Podlewski)- Głowacki, Gawęda (86’ Rydzewski).
Piłkarze Korony w następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Kryształem Glinojeck.

GKS Strzegowo- Żbik Nasielsk 2:3
Piłkarzom ze Strzegowa zabrakło trochę szczęścia do uzyskania korzystniejszego rezultatu. Podopieczni Pawła Taranowskiego na własnym boisku przegrali jedną bramką ze Żbikiem Nasielsk. W 10’ goście objęli prowadzenie. W 40’ wyrównującego gola zdobył Maciej Warecki, którego prostopadłym zagraniem obsłużył Daniel Gatyński.
W drugiej połowie w 50’ goście ponownie wychodzą na prowadzenie. W 70’ Warecki ponownie doprowadza do remisu bezpośrednio z rzutu wolnego. W 82’ goście strzelają zwycięska bramkę.
W następnej kolejce piłkarze GKS zagrają na wyjeździe z Wkrą Bieżuń.
GKS: Bartosiewicz- Ronkiewicz (60’ Wojciechowski), Rogowski, Hercel, Molzych- Chojnacki (46’ Wierzbicki), Gatyński (46’ Sikorski), Lubański, Tatkowski (76’ Kruszewski)- Warecki, Melchinkiewicz.

Pozostałe wyniki 2 kolejki:
Ciechanów- Narew 0:1, Troszyn- Ostrovia 2:0, Tęcza- Płońsk 0:5, Iskra- Mazowsze 7:2, Sona- Kryształ 1:1.