Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Już dziś akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

2019-07-31 10:30:44 (ost. akt: 2019-07-31 09:16:42)
Policja

Policja

Autor zdjęcia: policja.pl

Podziel się:

Dziś, 31 lipca od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu mławskiego policjanci z drogówki prowadzą akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

Akcja rozpoczęła się od wczesnych godzin rannych i jest realizowana na terenie całego województwa. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych – są to zachowania, które mogą doprowadzić i bardzo często doprowadzają do śmierci pieszego. W ramach działań stróże prawa zwracać będą także uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, gdyż to oni stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.

Policja przypomina, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała.
Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.
IP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. darek #2770490 | 5.60.*.* 1 sie 2019 04:11

    ta milicja niech najpierw prawa pieszych na chodnikach do czego ma obowiązek pod samą komendą we muławie aby pieszy nie musiał skajem chodnika przemykać z wózkami matki z małymi dziećmi się przeciskają

    ! - + odpowiedz na ten komentarz