Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Krajewo bez śmieci

2019-07-26 11:00:00 (ost. akt: 2019-07-26 11:07:29)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Dwukoły

Podziel się:

Służba leśna Nadleśnictwa Dwukoły oraz pracownicy Zakładu Usług Leśnych postanowili rozwiązać problem z powracającymi śmieciami nad jeziorem w Krajewie.

Jednodniowa akcja wystarczyła, aby zebrać kilkanaście worków śmieci, które zostaną przewiezione na wysypisko. Miasto Mława oraz Nadleśnictwo Dwukoły postanowiły zorganizować kampanię społeczną na rzecz środowiska. W związku z tym podjęli działania mające na celu ograniczenie zaśmiecania lasu będącego własnością Skarbu Państwa i znajdującego się w granicach administracyjnych Miasta Mława. Na uwagę zasługuje fakt, iż w bezpośrednim sąsiedztwie krajewskiego jeziorka, występuje jedyne w całym Nadleśnictwie siedlisko sosnowego boru bagiennego w skład którego wchodzą rzadkie i chronione rośliny bagienne.

W sprzątaniu wzięła udział również straż leśna, która w lato uczestniczy w akcji „Bezpieczny wypoczynek w lesie”, zorganizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie. Wspomniana akcja ma na celu zwalczanie i zapobieganie niewłaściwemu korzystaniu z terenów leśnych takich jak: nieuprawnione wjazdy i parkowanie w lesie, łamanie przepisów przeciwpożarowych oraz zaśmiecanie i zanieczyszczanie terenów leśnych. Po zebraniu góry śmieci z terenów wokół jeziorka, postawiono tablice informacyjne przekazane przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta, które przypominają, że nie należy pozostawiać śmieci w lesie.

Lasy Nadleśnictwa Dwukoły chętnie wybierane są na miejsce wypoczynku. Niestety to sprawia, że rośnie także liczba śmieci pozostawianych na tych terenach. Mimo wielu działań profilaktycznych, leśnicy wciąż zmuszeni są do sprzątania i wywożenia dużej ilości odpadów. Dlatego też apelujemy o rozsądek i o to, aby wspólnie zadbać o otaczające nas środowisko.
IP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB