Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Stupsk. Wyprawka czytelnicza dla najmłodszych

2019-06-14 17:00:31 (ost. akt: 2019-06-14 11:28:10)

Autor zdjęcia: GBP w Stupsku

Podziel się:

Gminna Biblioteka Publiczna w Stupsku zakwalifikowała się do projektu „Mała książka - wielki człowiek". Dzięki temu najmłodsi mieszkańcy gminy mogą liczyć na wyprawkę czytelniczą.

Biblioteka pełni bardzo istotną rolę w życiu najmłodszych czytelników. Dzięki niej pogłębiają oni wiedzę, rozwijają myślenie oraz nawyki czytania. Dzięki ogólnopolskiemu projektowi „Mała książka – wielki człowiek”, do którego zakwalifikowała się gmina Stupsk, na najmłodszych mieszkańców czeka czytelnicza niespodzianka.
Od września 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stupsku dzieci mogą liczyć na Wyprawkę Czytelniczą. Znajdą w niej książkę, która zarówno pod względem formy jak i treści będzie dopasowana do potrzeb przedszkolaków oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, podczas której młody czytelnik wypożyczy minimum jedną książkę, dostanie naklejkę. Gdy uzbiera ich dziesięć, otrzyma dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce także rodzice znajdą coś dla siebie. Broszura informacyjna dedykowana właśnie im, przypomni o tym, jak ważną rolę czytanie odgrywa w rozwoju dziecka oraz z jakimi korzyściami wiążą się częste wizyty w bibliotece.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB