Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Podsumowanie działań „Smog"

2019-06-13 17:00:55 (ost. akt: 2019-06-13 12:31:57)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

W środę, 12 czerwca policjanci z Mławy przeprowadzili działania o nazwie „Smog”. Celem działań było wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie szczególnie z nadmierną emisją spalin.

Tego dnia na terenie całego kraju i również na terenie pow. mławskiego, od wczesnych godzin rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. W trakcie działań policjanci skontrolowali 39 aut. Zatrzymali 2 dowody rejestracyjne – przyczyną była nadmierna emisja spalin.

Prowadzone działania miały również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB