Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Poniedziałek, 31 marca 2025. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

#1918+ Wystawa w parku miejskim

2019-05-07 13:00:48 (ost. akt: 2019-05-07 12:21:23)

Podziel się:

Wystawa w parku miejskim #1918+ to nowe przedsięwzięcie Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Przy okazji spaceru w miejskim zieleńcu będzie można ją oglądać do końca czerwca.

Wystawa przedstawia sylwetki osób, które urodziły się i wychowały w Mławie, a ich dokonania artystyczne lub naukowe są znane w kraju i za granicą. Wśród prezentowanych postaci znaleźli się naukowcy: Anna Tomaszewicz-Dobrska i Tadeusz Korzybski oraz artyści: Tekla Bądarzewska, Hanna Rudzka-Cybisowa, Sara Lipska, Józef Opatoszu i Józef Skrobiński. Na planszach można zobaczyć postaci oraz ciekawe elementy nawiązujące do życia i twórczości prezentowanych słynnych mławian. Wystawę uzupełnia plansza, na której znajdują się krótkie biogramy prezentowanych osób.

- Na plakatach można odnaleźć wiele elementów metaforycznych, ukrytych znaczeń. Trzeba dobrze znać życie i działalność tych osób, aby te motywy odkryć – mówi Barbara Zborowska, dyrektor MZZ.

Wystawa #1918+ została zrealizowana dzięki grantowi Fundacji Santander, który muzeum zdobyło w ramach konkursu ,,Tu mieszkam, tu zmieniam”.
Wystawę można oglądać do końca czerwca.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB