Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Strajk nauczycieli w Mławie

2019-04-08 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-08 12:32:17)
Najwięcej szkół strajkuje w woj. kujawsko - pomorskim

Najwięcej szkół strajkuje w woj. kujawsko - pomorskim

Autor zdjęcia: Nie dla chaosu w szkole

Podziel się:

Od dziś, 8 kwietnia nauczyciele z powiatu mławskiego przystąpili do ogólnopolskiego protestu. Strajkują prawie wszystkie szkoły, chociaż są wyjątki. Akcja protestancyjna będzie trwała do odwołania.

Z danych ZNP wynika, że w 92,04 proc. szkół i przedszkoli - z tych, w których odbyły się referenda - pracownicy opowiedzieli się za strajkiem. Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych nie zgodziły się na proponowane przez rząd propozycje. Porozumienie w sprawie podwyżek płac podpisała jedynie oświatowa 'Solidarność".

Jeżeli chodzi o Mławę, do strajku nie przystąpiły jedynie: ZS nr 1 (budowlanka) oraz Szkoły Podstawowe w gminie Dzierzgowo, a także w Uniszkach Zawadzkich i w Zawadach. Pozostałe placówki zgodnie z deklaracją zdecydowały się na strajk. Szkoły w miarę możliwości starają się zapewnić zastępcze zajęcia opiekuńczo - wychowawcze. Nie wszędzie jednak istnieje taka możliwość. Przykładem jest mławska „Jedynka", gdzie oprócz dyrektor strajkują wszyscy pracownicy.
Póki co, nauczyciele przychodzą do pracy, lecz nie wywiązują się z obowiązków służbowych. Sytuacja jest jednak rozwojowa i może ulec zmianie z dnia na dzień.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB