Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

W Mławie po raz drugi Piano Day. Muzeum zaprasza!

2019-03-20 17:00:43 (ost. akt: 2019-03-20 15:27:15)

Podziel się:

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza 29 marca (piątek) na koncerty muzyki klasycznej i filmowej zorganizowane w światowym Dniu Fortepianu.

W godzinach od 10:00 do 13:00 wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i IIst. w Mławie, a o godz. 18 odbędzie się koncert główny– Miro Kępińskiego.

- Piano Day organizujemy już po raz drugi. W zeszłym roku zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Mamy nadzieję, że teraz też tak będzie. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie – mówi Barbara Zaborowska, dyrektor muzeum.

Występy rozpoczną się o godz. 10. Do godz. 13 zaplanowane są mini-recitale uczniów PSM, natomiast o godz. 18 zagra Miro Kępiński w towarzystwie dwóch wiolonczelistów – Michała Górki i Filipa Sporniaka. Muzyka artysty to połączenie minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską melancholią wtopioną w klasyczne brzmienia.

Piano Day celebrowane jest na całym świecie 88 dnia każdego roku (to symbol od liczby klawiszy fortepianu). Zainicjował je w 2015 r. kompozytor i pianista Nils Frahm. W Polsce po raz pierwszy święto fortepianu obchodzono w 2017 r.

Miro Kępiński – to pochodzący z Mławy producent, performer oraz utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Najnowsze filmy z jego muzyką, to m.in. dramat „In This Gray Place” z udziałem Phila LaMarra („Pulp Fiction”), nagrodzony za muzykę na Polish Film Festival 2018 w Los Angeles oraz komedia-horror „Suicide for Beginners”, w którego obsadzie zobaczymy m.in. Sida Haiga („Kill Bill 2” i Corey’a Feldmana („Gremliny rozrabiają”). Za muzykę do „The Wounds We Cannot See” zdobył szereg nagród w USA i Indiach (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards, Award of Recognition - Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards). Na uwagę zasługują też projekty performatywne, w których Miro Kępiński bierze udział jako muzyk i kompozytor, m.in Sesilus, Festiwal Kina Niemego i Festiwal Warszawski „Niewinni Czarodzieje”, ale też Męskie Granie czy Off Camera.
(IP)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mławianin #2703178 | 37.47.*.* 25 mar 2019 08:03

    Poprzednia edycja przerosła oczekiwania tej pani dyrektor? Hahahaha, śmieszna sprawa śmieszna osoba. A co innego taki człowiek bez doświadczenia może powiedzieć o sobie. Błądzić ludzka rzecz.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz