Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

SP2 zebrała prawie 600 kg karmy

2019-03-16 15:00:00 (ost. akt: 2019-03-15 11:27:42)

Autor zdjęcia: UMM

Podziel się:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Mławie wzięła udział w zbiórce żywności dla zwierząt zamieszkałych w schroniskach w Pawłowie i Napierkach. Przebiegła ona pod hasłem „Przyjazna szkoła dla zwierzaka”.

Akcja trwała od 26 listopada 2018 r. do 18 stycznia 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 2 we współpracy z mławskim MOPS-em zebrała 575 kg żywności dla mieszkańców schronisk. Taki wynik udało się osiągnąć dzięki wielkim chęciom i zaangażowaniu. Uczniowie nie tylko zorganizowali zbiórki w swoich klasach, ale także piekli i sprzedawali ciasta. Całość dochodu z wypieków została przeznaczona dla potrzebujących czworonogów.

Przedstawiciele najbardziej zaangażowanych w akcję uczniów (Aleksandra Lubiejewska i Anna Tadrzyńska) oraz ich opiekun (Magdalena Godlewska) zostali zaproszeni razem z delegacjami z innych szkół do przekazania darów schronisku w Napierkach. Na miejscu uczniowie poznali sposób funkcjonowania schroniska oraz jego mieszkańców. Wizyta skłoniła wszystkich do przemyśleń i smutnej refleksji na temat tego, że istnieją ludzie, którzy bez skrupułów porzucają zwierzęta, traktując je jak zabawki. Na szczęście, wolontariusze i inne osoby niosące bezinteresowną pomoc sprawiają, że zwierzęta z powrotem zaczynają wierzyć w dobroć ludzi.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB