Poniedziałek, 23 września 2019. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Dzień Kobiet z Nowym Kurierem Mławskim

2019-03-14 09:28:00 (ost. akt: 2019-03-14 10:02:00)

Podziel się:

W piątek, 8 marca zespół redakcyjny Nowego Kuriera Mławskiego wyszedł na ulice Mławy, aby z okazji Dnia Kobiet złożyć paniom najserdeczniejsze życzenia i wręczyć symboliczne tulipany.

Dzień Kobiet to coroczne święto, które obchodzone jest w 29 krajach. Oprócz Polski należą do tego grona m.in. Ukraina, Brazylia, Czarnogóra, Chiny, czy Białoruś. Kolejki przed kwiaciarniami oraz mężczyźni niosący kwiaty i drobne słodkości to oznaka tego, że w kalendarzu nastało Święto Pań. W tym roku obchodzone jest ono pod hasłem „Balance for Better”. Organizatorzy podpowiadają, że warto mówić o osiągnięciach kobiet oraz reagować na stereotypowe postrzeganie płci.

Z okazji Dnia Kobiet zespół redakcyjny Nowego Kuriera Mławskiego przy współpracy z Kwiaciarnią Ananda (OKM 9a) wyszedł na ulice miasta, aby rozdać kobietom symboliczne kwiaty oraz złożyć serdeczne życzenia. Florystki przygotowały najpiękniejsze kwiaty i starannie przyozdobiły je wstążkami. Dzięki temu urokliwy symbol nadchodzącej wiosny, czyli tulipany sprawił wszystkim paniom wiele radości. Mieszkanki Mławy były zaskoczone i jednocześnie szczęśliwe, o czym świadczyły szerokie uśmiechy na ich twarzach.
(NT)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB