Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Uroczyste „pasowanie na czytelnika”

2020-01-09 16:00:00 (ost. akt: 2020-01-09 13:30:18)

Podziel się:

W bibliotece odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas Ia i Ib. Celem uroczystości było przygotowanie dzieci do roli samodzielnego czytelnika biblioteki oraz zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki i poszanowania książek.

Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami - p. Hanną Wietechą i p. Joanną Tatuch zostali zaproszeni do Krainy Książek - „Książkolandii.” Na tej uroczystości pojawili się również rodzice.

Z tej okazji klasy pierwsze wzięły udział w specjalnej uroczystości, podczas której dzieci wykazały się wiedzą ze znajomości baśni i bajek, odgadując zagadki i ilustracje z książek oraz weszły w rolę znanych baśniowych bohaterów - w ten sposób na chwilę oderwały się od rzeczywistości i przeniosły w świat baśni i fantazji podczas czytania bajki „W baśniowym lesie” z podkładem ptasiego śpiewu (z elementami biblioterapii) oraz stworzyły mini teatrzyk – paradę tytułów książkowych – kłaniając się zebranej publiczności – rodzicom. Otrzymały gromkie brawa… Pierwszaki wysłuchały też próśb książek, następnie dzieci poznały regulamin, czyli zasady zachowania się w bibliotece i obchodzenia z książkami.

Po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania nastąpił moment złożenia uroczystej przysięgi: „My uczniowie pierwszej klasy Tobie Książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy !” Nastąpił moment pasowania „nowych czytelników ” przez Panią dyrektor Janinę Lampkowską uczniów klasy Ib, natomiast uczniów klasy Ia pasowała Pani wicedyrektor Urszula Smolińska.

Wszyscy uczniowie przeszli sprawdzian wyśmienicie, złożyli przysięgę i wypożyczyli nowiutkie książki. Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał kolorową zakładkę. Imprezę czytelniczą przygotowały nauczycielki bibliotekarki: Dorota Tadrzyńska i Nina Maciak.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB