Wtorek, 16 lipca 2019. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Policyjna akcja - „Niechronienie uczestnicy ruchu drogowego”

2019-02-07 12:57:59 (ost. akt: 2019-02-07 11:01:57)
Akcja rozpocznie się od wczesnych godzin rannych i jest realizowana na terenie całego województwa

Akcja rozpocznie się od wczesnych godzin rannych i jest realizowana na terenie całego województwa

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Podziel się:

Jutro, tj. piątek 8 lutego od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu mławskiego policjanci z drogówki będą prowadzić akcję pod nazwą „Niechronienie uczestnicy ruchu drogowego”.

Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.
Akcja rozpocznie się od wczesnych godzin rannych i jest realizowana na terenie całego województwa. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych – są to zachowania, które mogą doprowadzić i bardzo często doprowadzają do śmierci pieszego. W ramach działań stróże prawa zwracać będą także uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, gdyż to oni stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.
Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała.
Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.


(IP)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary55 #2677347 | 176.103.*.* 7 lut 2019 13:14

    W tytule tego artykułu powinno być tak biorąc na zdrowy rozum i zgognie z zasadami niechronieni uczestnicy ruchu drogowego a nie niechronienie bo wg. mnie to nie ma sensu.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz