Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Policyjne działania „NURD"

2019-01-31 14:39:30 (ost. akt: 2019-01-31 15:22:26)

Podziel się:

W środę, 30 stycznia na terenie powiatu mławskiego odbyła się akcja Policji pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Funkcjonariusze wzięli pod lupę zachowania kierowców w stosunku do pieszych.

Policjanci zwracali także uwagę na pieszych, uważnie przyglądając się, czy nie łamią przepisów ruchu drogowego. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg, jakimi są piesi, rowerzyści oraz motorowerzyści. Funkcjonariusze policji odnotowali 32 wykroczenia. Piesi przechodzili w miejscach niedozwolonych, poruszali się po niewłaściwej stronie drogi, a także nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej.
Policja przypomina, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Ogólne potłuczenia ciała są najmniejszym złem, jakie może spotkać uczestnika ruchu drogowego w konfrontacji z samochodem. Często kończy się ona większymi urazami, a nawet śmiercią. Dlatego też zarówno kierowcy, jak i inni uczestnicy ruchu drogowego powinni zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa, ostrożność i rozwagę.
NT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB