Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Zaatakował mławskiego taksówkarza. Grozi mu nawet dożywocie.

2019-01-10 09:35:56 (ost. akt: 2019-01-10 10:30:17)
Postój taksówek w Mławie

Postój taksówek w Mławie

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

Podziel się:

Około pół roku temu taksówkarz z Mławy został zaatakowany przez pasażerów tępym narzędziem. Dziś może liczyć na sprawiedliwość, ponieważ 32- letni sprawca napadu stanie przed sądem. Grozi mu nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności.

W lipcu zeszłego roku dwóch mężczyzn zamówiło taksówkę. Kurs miał rozpocząć się w miejscowości Wojnówka i zakończyć w Działdowie. 64 – letni taksówkarz przyjął zlecenie i nie wiedząc co czeka go później, wyruszył w trasę. W trakcie podróży jeden ze sprawców zaczął dusić go linką. Kierowca próbował się ratować. Zjechał na pobocze i zaczął wzywać pomoc. Wówczas jeden z pasażerów zranił go nożem i wraz z kolegą uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście taksówkarz doznał jedynie powierzchownych obrażeń. Po zdarzeniu, pasażerowie zostali szybko schwytani przez mławską policję.
Prokuratura Rejonowa w Mławie skierowała do płockiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia wobec 32 – letniego sprawcy napadu. Aktualnie mężczyzna jest tymczasowo aresztowany. Postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Z racji tego, że oskarżony Michał K. posiada status wielokrotnego recydywisty, grozi mu nawet dożywocie.

NT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB