Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Kaskadowy pomiar prędkości

2019-01-09 12:47:46 (ost. akt: 2019-01-09 12:57:13)
Kontrola prędkości pojazdów

Kontrola prędkości pojazdów

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Podziel się:

W ramach akcji „Kaskadowy pomiar prędkości” policjanci skontrolowali 36 pojazdów. Niestety nie zabrakło kierowców, którzy rażąco przekraczali dozwoloną prędkość.

Mławscy funkcjonariusze Policji 8 stycznia przeprowadzili akcję, która miała na celu ujawnienie piratów drogowych. Policjanci zatrzymywali kierowców za przekraczanie dozwolonej prędkości. Korzystali w tym celu z urządzeń do pomiaru prędkości oraz pojazdów z wideorejestratorem. Oprócz tego, jak szybko kierowcy poruszali się po drodze, funkcjonariusze Policji sprawdzali również ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty.
Spośród 36 skontrolowanych pojazdów, aż 14 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. To dużo, zważając na fakt, że w powiecie mławskim na kierujących pojazdami czeka śnieg, mróz, deszcz i śliskie drogi. Brak wyobraźni i niedostosowanie się do warunków pogodowych może powodować wypadki drogowe. Należy zauważyć, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdów wydłuża się także droga hamowania. Dużo trudniej jest wówczas zapanować nad pojazdem. Kierujący pojazdami muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Ich brawura może być tragiczna w skutkach nie tylko dla nich, ale także dla pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego m.in. pieszych. Akcja mławskich funkcjonariuszy obejmowała działania prewencyjne. Jednak kierowcy, którzy nie dostosowali się do obowiązujących przepisów i warunków drogowych musieli liczyć się z negatywnymi skutkami swoich poczynań.

NT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB