Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Sekretarz na pięcioletnim urlopie

2018-12-01 09:00:00 (ost. akt: 2018-12-03 12:45:46)
Mariusz Szczechowicz wystąpił o 5-letni urlop bezpłatny

Mariusz Szczechowicz wystąpił o 5-letni urlop bezpłatny

Podziel się:

Zmiany w mławskim ratuszu. Sekretarz miasta - Mariusz Szczechowicz – wnioskował o 5-letni urlop bezpłatny. Natomiast w pracy zostaje dotychczasowa wiceburmistrz - Janina Budzichowska, którą ponownie powołano na stanowisko.

Wybory wpłynęły na obsadę stanowisk w Urzędzie Miasta w Mławie. Dotychczasowy sekretarz miasta Mławy – Mariusz Szczechowicz – został radnym miejskim. Złożył ślubowanie na pierwszej sesji Rady Miasta Mława. Co ciekawe, został on powołany swego czasu na stanowisko przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Natomiast w nowym rozdaniu wyborczym startował z list Polskiego Stronnictwa Ludowego, ugrupowania popierającego kandydata na burmistrza Marcina Burchackiego.
Mariusz Szczechowicz, w związku z podjęciem nowego zobowiązania (jako radny), nie może pełnić funkcji sekretarza miasta. Wystąpił do swojego szefa o 5-letni urlop bezpłatny.
- W terminie ustawowym Sekretarz Miasta Mława Mariusz Szczechowicz złożył podanie o urlop bezpłatny. Burmistrz Sławomir Kowalewski, zgodnie z przepisami prawa, udzielił mu urlopu bezpłatnego od 19 listopada 2018 r. na okres sprawowania mandatu radnego w bieżącej kadencji. W związku z tym w ciągu 3 miesięcy burmistrz jest zobligowany zatrudnić Sekretarza Miasta na zastępstwo. Decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława.
Również przez 5 lat stanowisko zastępcy burmistrza będzie sprawować została powołana na pięć lat.W ratuszu zostaje na swoim stanowisku zastępcy burmistrza Janina Budzichowska. Gospodarz miasta wydał w tej sprawie nowe zarządzenie. Sama zainteresowana jest zadowolona z takiego przebiegu spraw.
– Miło mi, że burmistrz od lat darzy mnie zaufaniem i cieszę się z naszej dalszej współpracy – komentuje Janina Budzichowska.
Janina Budzichowska pracuje w Urzędzie Miasta Mława od 2003 roku. Od 20 grudnia 2006 roku pełni funkcję Zastępcy Burmistrza Miasta Mława. Podlegają jej wydziały: inwestycji, gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego oraz Wieloosobowe stanowisko ds. rozwoju i przedsiębiorczości, a także Jednostka realizująca projekt.

(Iwona Łazowa)