Sobota, 27 kwietnia 2024. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Turniej „Gramy dla Marcina”

2018-12-26 16:00:00 (ost. akt: 2018-12-24 12:33:26)
Uczestnicy Turnieju Dla Marcina

W Mławskiej Hali Sportowej rozegrany został III Mikołajkowy Turniej Charytatywny w Futsalu „Gramy dla Marcina”. Organizatorem był MKS Mławianka, współorganizatorem MHS. Zwycięzcą turnieju została drużyna TIKI TAKA.

W sobotę 15 grudnia osiem zespołów zagrało w III Mikołajkowym Turnieju Charytatywnym „Zagramy dla Marcina”. Podobnie jak w poprzednim turnieju zebrane fundusze przeznaczone zostały na rehabilitację Marcina Breńskiego (byłego dziennikarza NKM).
Eliminacje rozegrano w dwóch grupach, dwa najlepsze zespoły kwalifikowały się do fazy półfinałowej. W I grupie zwyciężył mławski Joker, który pokonał 1:0 Tamkę Dzierzgowo, 5:2 Kryształ Glinojeck (ubiegłoroczny zwycięzca) i zremisował 1:1 z pierwszym zespołem Mławianki. Drugie miejsce wywalczyła Tamka Dzierzgowo (mieli po 4 pkt z Mławianką), w bezpośrednim spotkaniu 1:0 zwyciężyli podopieczni Jacka Szypulskiego.
1.JOKER, 2. Tamka Dzierzgowo, 3. MKS Mławianka I, 4. Kryształ Glinojeck.
W II grupie zwyciężył zespół TIKI TAKA oparty na byłych zawodnikach Mławianki, grających w innych klubach. W dwóch zwycięskich meczach pokonali 5:0 Koronę Szydłowo, 7:0 drugi zespół Mławianki, w trzecim zremisowali bezbramkowo z Orłem Janowiec K. Drugie miejsce zajęła Korona Szydłowo, która wygrała w grupie po 1:0 z Mławianką II i z Orłem Janowiec K.
1. TIKI TAK, 2. Korona Szydłowo, 3. Orzeł Janowiec, 4. Mławianka II.
W pierwszym półfinale JOKER pokonał po bramce Zbigniewa Krystkiewicza zespół Korony Szydłowo, w drugim TIKI TAKA wygrał 5:0 z Tamką Dzierzgowo (br. B. Głowacki- 2, Mateusz Stryjewski- 2 i Michał Stryjewski).
(M. Stryjewski- J. Krystkiewicz)
Zespół TIKI TAKA: Michał Michalak- Jakub Wróblewski, Bartosz Głowacki, Kacper Wojciechowski, Krzysztof Dąbkowski, Mateusz Stryjewski, Michał Stryjewski.
Wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy. Najlepszy bramkarz Adrian Sodoma, najskuteczniejszy zawodnik Bartosz Głowacki, 5 bramek, najlepszy zawodnik turnieju Maciej Jeziorski, otrzymali pamiątkowe statuetki. Wręczenia dokonał Wiesław Chrzczon, Prezes MKS Mławianka.

Turniej w Działdowie „Gramy dla Marcina”
Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych w Działdowie, M K S Działdowo oraz Marcin Karski organizuje IV Noworoczny Turniej Piłki Halowej, który odbędzie się w dniach 5-6 stycznia w hali S P nr 2 w Działdowie. Turniej będzie miał charakter charytatywny- podobnie jak w roku ubiegłym zbierać będziemy środki na rehabilitację redaktora sportowego Marcina Breńskiego, który w ubiegłym roku doznał rozległego udaru.
Po raz pierwszy turniej odbywać się będzie dwa dni. Udział weźmie 12 drużyn, w tym cztery zespoły z powiatu mławskiego Oldboy, WML (byli zawodnicy Mławianki), JOKER i Korona Szydłowo. Wśród nich znajdzie się zespół Legia Champions, w skład której wchodzić będą byli zawodnicy Legii Warszawa oraz reprezentacji Polski.
- Na tę chwilę mamy potwierdzenie, iż do Działdowa przyjadą: Maciej Szczęsny, Marek Jóźwiak, Jacek Kacprzak, Jacek Cyzio, Maciej Śliwowski, Leszek Pisz, Jerzy Podbrożny, Cezary Kucharski, Piotr Włodarczyk oraz Grzegorz Lewandowski. Lista zawodników nie jest jeszcze zamknięta. Czynimy starania, aby znanych nazwisk było jeszcze więcej, tak by nasz turniej stał się wielkim świętem piłki nożnej nie tylko w Działdowie, ale i w całym regionie. Turniejowi towarzyszyć będzie także wiele atrakcji tj. pokazy taneczne- grupa Joanny Kolk Fresh Flow Dance Academy, gry i zabawy dla dzieci.- stwierdził Marcin Karski.